14 cze

Para 4 NL-00-1079894 x DV-0825-12-217

Samiec NL-00-1079894 niebieski
Double Delight – „Podwójna Rozkosz”
Samica DV-0825-12-217 niebieska nakrapiana
Oryg. Dr Schwidde
Wnuczka Lady Star – 7 As samica Niemiec
Wnuczka Asa 2403 – 16 As samiec Niemiec
nl-00-1079894

5 As narodowy Holandii, a zarazem ojciec 1 narodowego Asa Holandii. Czystej krwi Janssen, którego za pokaźną kwotę nabył Dr Schwidde przy pomocy holenderskich przyjaciół. Ten niebieski samczyk został zakupiony wraz ze swą partnerką z pary, która to para wydała wiele dobrego potomstwa w tym 1 Narodowego Asa Holandii. Te 2 gołębie łączone w różnych kombinacjach z czołówką rozpłodowych gołębi Dr Schwidde, zostawiły spory ślad genetyczny w obecnej hodowli. Dzięki wspaniałomyślnemu gestowi Doktora może teraz płodzić dla mnie i dla Was. W rozpędzie swojej nieskromności chcę powiedzieć, że to jeden z niewielu tej klasy lotników z terenu Beneluxu, którego można znaleźć w Polsce. Pójdę dalej, to pewnie jedyny w Polsce zawodnik z pierwszej piątki najlepszych lotników Holandii.
Jego matka pochodzi z udanego połączenia gołębi Janssen z gołębnika Koopman’a i wkrewnionej linii światowej sławy gołębia 019 braci Janssen. Jego dzieci i wnuki z powodzeniem latają w Niemczech u Dr Schwidde i jego kolegów. Czas spróbować tej szybkości na terenie Polski.
Rok 2010 był wyjątkowy w osiągnięcia dla hodowców z Regionu 251. Najlepsze gołębie z tego terenu zajęły wiele czołowych miejsc w rywalizacji ogólnoniemieckiej. Pierwsze 4 samice w Niemczech miał mistrz kraju – Heinz Meier z Rahden, 7 miejsce zajęła samica Dr Schwidde, a 16 As samcem został gołąb od Kurta Weitkampa mieszkający w Bunde parę kilometrów od doktora. Ciekawostka – gołąb ten pochodzi po ptaku z linii Het Wonder nabytym u doktora. Łączy wszystkie te ptaki kierunek lotowy, z którego ścigały się. Dla nas w Polsce to kierunek wyklęty – wschodni. Dr Schwidde zakupił tego 16 Asa Niemiec po ciekawych i w końcu owocnych negocjacjach. . Kosztował ponad 10 tys. euro i przez 2 lata po parze młodych dla Kurta z każdego roku, bez względu na to z jaką będzie łączony samicą. Weitkamp wiedział co robi, gdyż jego sprzedany lotnik miał matkę wcześniej nabytą od doktora wywodzącą się min. z linii Het Wonder.
Gołąb ten interesował Dr Schwidde z kilku względów. Był znakomitym lotnikiem przez 2 sezony lotowanym z kierunku wschodniego w Regionie Lotowym wspólnie z gołębiami doktora. Był przez te 2 sezony najlepszym lotnikiem Regionu 251. W 2010 roku na 12 startów miał 12 konkursów na tyle szybkich i czołowych, że pozwoliło mu to zająć 16 miejsce wśród najlepszych samców w Niemczech. Dodatkowo pochodził z krwi gołębi Heremans – Ceusters, które w tym czasie mocno zaczęły interesować doktora, gdyż jego najlepsza samica w tym czasie – Lady Star – 7 lotnik Niemiec wywodziła się z takich gołębi. Nasza DV-217 ze strony matki jest wnuczką sprawdzonych w rozpłodzie przedstawicieli linii Het Wonder i Gute Jahrige 52. Przeszła test lotowy w Polsce. Trzy konkursy w czterech startach z tego jeden czołowy. Będący z wizytą w Polsce wiosną 2013 roku Doktor Schwidde poprosił o jej zaprezentowanie jako pierwszej. Powiedział: „Jestem spokojny o ten przychówek. Tak sobie wyobrażałem ich pokrój. Ta u Ciebie i siedzące w Niemczech są bez zarzutu”. Udało się przekonać doktora o przerwanie jej kariery lotowej i przeniesieniu do rozpłodu, gdzie ma trafić do najlepszych, najcenniejszych reproduktorów.
nl-00-1079894 DV-0825-12-217