16 cze

Para 32 DV-0825-06-699 x PL-0370-10-1029

Samiec DV-0825-06-699 niebieski
Oryg . Dr Schwidde
Brat Mariski – inzucht Raketje

Samica PL-0370-10-1029 niebieska

wnuczka „1744”

DV-0825-06-699 PL-0370-10-1029

Egzemplarz z najsłynniejszego wkrewnienia linii Raketje jakiego dokonał Dr Schwidde.
„Złota para”- jak często zwykliśmy mawiać o takich połączeniach. To prawda, którą potwierdza czas.
Już prawnuki tej pary mają wygrane loty i są na czele różnych rywalizacji w tym narodowych.
Przeanalizujmy jak wygląda to słynne kojarzenie.
Wnuk Raketje DV-1276 to ojciec Mariski. Wnuk ma czworo dziadków- to oczywiście banał i żadne odkrycie, ale zerknijmy „jacy” to dziadkowie. Oto oni:
DV-799 rewelacyjny reproduktor Willego Heidemanna z Bunde pochodzący z łączenia De Klak x Janssen. Miał on za partnerkę DV-920 – podstawową samicę u niego w tym czasie na gołębniku. Pochodziła ona z hodowli J. Holscher, który uzyskał ją z 2 oryginałów od Karela Moulemansa z Arendonk. Te dwa oryginały wywodziły się z linii Kadet i Junior, czyli jak wiadomo, byli synami legendarnej pary rozpłodowej Moulemansa, którą świat pamięta pod nazwą „Quede van den Bosch x Janssen”
Następny dziadek to B-88-..221. Oryginał od Verbruggena. Syn słynnego „Teen”, którego za niebagatelną kwotę nabył Revermann specjalnie dla Raketje, będącą zarazem najsłynniejszą babką z czwórki opisywanych protoplastów DV-1276.
Matka Mariski nazwana „Super Raketje” o numerze DV-754 jest wyhodowana przez właściciela Raketje – F.W. Revermanna. Odstąpił on swojemu przyjacielowi, Dr Schwidde, specjalnie wyhodowaną do rozpłodu samiczkę z łączenia krewniaczego. Jej ojciec DV-1313 to syn Raketje, który był połączony ze swoją matką – Raketje !!! Arcydzieło!!! Tym większy podziw i zachwyt dla takiego zabiegu hodowlanego jeśli poznamy osiągnięcia sportowe DV-1313. Wysyłano go na loty przez 4 lata. Na 33 starty w lotach- 33 konkursy w tym wiele czołowych. W czwartym roku startów, gdy na 7 locie przyleciał z wielominutowym wyprzedzeniem nad wszystkimi rywalami, został natychmiast…. przeniesiony do rozpłodu !!! Po kim ten znakomity zawodnik odziedziczył chęć brawurowych powrotów w czołówce stawki z przeróżnych lotów jest bez znaczenia, gdyż każdy z jego rodziców to wyjątkowy As lotowy i rozpłodowy. Mama to Raketje, więc komentarz jest zbyteczny. Ojciec to wyhodowany przez Marka de Cock’a – słynny „De Stereo”. Najlepszy młody gołąb belgijskiej Flandrii. W 19 startach (w jednym sezonie) uzyskał 18 konkursów!!! w tym 3 x 1 miejsce.
Jak wynika z rodowodu „Mariska” jest potrójnie blisko wkrewniona na słynną Raketje według tego schematu: wnuk x (syn x matka). Partnerami Raketje i jej potomstwa w tych połączeniach są tylko znakomite gołębie. Ten fakt wzmacnia tylko hodowlaną wartość Mariski i jej rodzeństwa. To może być też jeden z powodów, dla których gołębie z tej linii dają się nadal w hodowli wsobnej łatwo prowadzić, zachowując wspaniałą witalność i orientację popartą błyskotliwymi zwycięstwami.
Bezdyskusyjnym i potwierdzonym faktem jest też i to , że do krzyżówek gołębie z linii Raketje nadają się jak mało które inne !!!
Najsłynniejszą krzyżówkę linii Raketje przeprowadził w swoim gołębniku Jos Vercammen. Kilka pokoleń potomstwa uzyskuje po dziś dzień znakomite wyniki lotowe. Początek dało połączenie „Deco” z „Mariską”. Owocem tego łączenia jest słynny Porto. Został 4 lotnikiem Belgii na średnim dystansie i okazał się przy tym wartościowym reproduktorem.

Kumuluje ona w sobie trzy linie hodowlane: Raketje, Ringlose i Kannibaal. Jest córką gołębia DV – 22, który teraz płodzi dla kolegi Błażeja z okolic Leszna. Zanim tam trafił wydał grupę bardzo dobrych lotników, które są do dziś w gołębniku lotowym i noszą łatwe do zapamiętania numery 999 i 1000. DV – …22 to brat legendarnej Mariski- inzucht Raketje, którą otrzymał od Dr Schwidde Jos Vercammen z Antwerpi. Wprowadzona do jego rozpłodu szybko pokazała swoją wartość, a z upływem czasu okazuje się, że jest jak wino- „im starsza tym lepsza”. Prócz 4 Asa Belgii na średnim dystansie o nazwie „Porto” wydała gromadę dzieci i wnuków, którymi szczyci się w każdym katalogu sympatyczny Jos.

Matką opisywanej tu niebieskiej samiczki PL-1029 jest córka pary nazwanej przeze mnie „Z Fabryki Asów”. To żadna przesada. Ta para wydała niespotykanie dużo lotników, które są też wybitne w rozpłodzie. W przypadku tych gołębi to zasada, a nie przypadek. Proszę zobaczyć: DV-1456 w pięciu startach 5 konkursów z tego 3 tak szybkie, że pozwoliły jej znaleźć się w drużynie przynoszącej Mistrzostwo 6 Regionu Poznań w lotach gołębi młodych. Jej córka PL-1029, 5 startów i 4 konkursy w tym 2 czołowe. Cóż było robić !?! – rozsądek kazał zaprowadzić ją do rozpłodu. Prędzej czy później (bo to już sprawdzone) wyda coś dobrego w połączeniu z linią Het Wonder. Pisząc te słowa myślałem o przyszłości. Ta okazała się przyszłością najbliższą, Gdyż 1029 połączona w 2012 roku z synem Het Wondera, wydała znakomitego młodego lotnika. Gołębia z tej pary zakupił kolega z okolic Olsztyna i miał odwagę nim lotować. Powiodło się. Z najlepszym wynikiem klasie „F” trafił reprezentacji Okręgu Olsztyn i reprezentował go na Wystawie Ogólnopolskiej – Sosnowiec 2013. Teraz przyszedł czas, aby krew Raketje płynącą w „1029” wzmocnić, łącząc ją w pokrewieństwie.

dv-0825-06-699 PL-1029