16 cze

Para 31 PL-0370-12-9468 x DV-0825-12-332

Samiec PL-0370-12-9468 niebieski
Syn Ideal Raketje x siostra „52”
Inzucht Raketje
Samica DV-0825-12-332 niebieska
Oryg. Dr Schwidde
Wnuczka Weiβzeh
PL-0370-12-9468 DV-0825-12-332

Przedstawiciel mocno wkrewnionej linii Raketje. Celem posiadania tak wyhodowanych egzemplarzy jest upewnienie cech wybitnej lotniczki – Raketje.
Ojciec opisywanego PL-9468 o nazwie Ideal Raketje-595, pochodzi z łączenia przyrodniego rodzeństwa Raketje. Samiec DV-595 trafił do rozpłodu po odbyciu w sposób fenomenalny lotów gołębi młodych. W 2012 roku otrzymał za partnerkę samiczkę DV-282, siostrę reproduktora nr 1 z gołębnika Dr Schwidde. Tym reproduktorem jest oczywiście Gute Jahrige 52. Jakże mogło by być inaczej, on również jest wnukiem Raketje !!! Czy potomstwo z tak blisko wkrewnionej pary dobrze latało?.. Bardzo dobrze ! Jedyny samczyk z pierwszego lęgu PL-9498 został 8 lotnikiem oddziału z kompletem konkursów ( dziś płodzi dla przyjaciół z oddz. Żary-pozdrowienia !). Z drugiego lęgu obaj bracia latali wyśmienicie. Jeden z nich został 10 lotnikiem oddziału, a drugi opisywany tu PL-9468 trafił do rozpłodu po odbyciu dodatkowo lotów jako roczniak. Czy mieliśmy wyczucie, że to właśnie „Ten”- pokaże czas
Uzyskanie potomstwa ze spokrewnionych rodziców, połączonych według rodowodu jest stosunkowo łatwe, chociaż wymaga kilku lat hodowli. My postawiliśmy sobie cel trudniejszy, ale cenniejszy na przyszłość. Łączymy gołębie w pokrewieństwie, ale z premedytacją ponosimy dodatkowe ryzyko posyłając potomstwo z takich kojarzeń na loty. Towarzyszą temu straty – to prawda. Od tej reguły istnieją oczywiście odstępstwa podyktowane głównie rozsądkiem, ale także czymś co możemy nazwać brakiem profesjonalizmu w hodowli, czyli – przeczuciem !! Jednak dzięki rywalizacji sportowej do jakiej doprowadzamy przychówek uzyskany z kojarzeń wsobnych( inzucht) do rozpłodu trafiają gołębie, które przeszły wszystkie rodzaje selekcji , z tym najsurowszym, czyli testem lotowym. Jeśli po sezonie lotowym jest kilka tak wyselekcjonowanych gołębi to do rozpłodu trafia najczęściej ten z najlepszą budową i z wyjątkowym wyczynem sportowym. Takie postępowanie w sposób naturalny prowadzi co jakiś czas do sytuacji, kiedy do rozpłodu nie uzyskamy żadnej sztuki. To wkalkulowane ryzyko przyjętego planu naszej hodowli krewniaczej. To ,że tak się dzieje, każe nam w sposób wyjątkowy doceniać te gołębie, które przeszły mordercze sito ostrej eliminacji . Dzięki potwierdzonym zdolnościom adaptacyjnym, a także witalności i heroizmowi wykazanemu w walce na trasach lotowych jest im dane zostawić w puli genowej przyszłych pokoleń piętno swych wybitnych przodków.
Nabyciem tej samicy sprawiliśmy sobie podwójną radość i powoli popadamy w pychę. Jest córką wychowanego u nas czerwonego samca, który jesienią 2010 roku trafił do rozpłodu Dr Schwidde. Trafił tam, bo już wcześniej sprawdziły się dwa gołębie zabrane z Żar pochodzące po parze Weiβzeh x 847. Był to najlepszy młody lotnik oddziału Żary o numerze DV-09-1479 i jego młodsza siostra też na niemieckiej obrączce z numerem DV-09-1500. Cieszymy się, że potomstwo tych gołębi można coraz częściej znaleźć w rodowodach nowej generacji lotników u doktora.
Niebieska DV-332 jest późnym młódkiem z 2012 roku. W czasie przeglądu późnych młodych w Bunde, zrobiła na przeglądających bardzo dobre wrażenie. Wyróżniała się wśród rówieśników szczególnie jedwabistym i gęstym upierzeniem oraz „standardową” wręcz budową. Uznano, że po Weiβzehu nigdy dość młodych, zwłaszcza tej klasy. Znalazła w rozpłodzie miejsce przed wieloma innymi, starszymi samicami. Dodatkowy powód, który zaprowadził naszą 332 do rozpłodu tkwi w pochodzeniu jej mamy. To czystej krwi samiczka uzyskana z połączenia wybitnych gołębi w gołębniku holenderskiego mistrza Co Verbree. Verbree specjalnie złożył parę, którą nabył dla siebie Wolfgang Wilberg. Potomstwo sprawdza się w lotach, są już wnuki skutecznie przetestowane. Para płodzi bezproblemowo. Dzięki temu, jej potomstwo jest już dostatecznie liczne, także u Dr Schwidde. Zakupiliśmy do swego rozpłodu jedną samiczkę z tej pary o numerze DV-9071-10-2191, a po jej siostrze mamy opisywaną tu niebieską DV-332. Ma wszystko by być cenną w rozpłodzie.
PL-0370-12-9468 DV-0825-12-332