16 cze

Para 13 DV-0825-10-613 x DV-0825-12-217

Samiec DV-0825-10-613 niebieski pstry
Wnuk Eurostar 802
Samica DV-0825-12-217 niebieska nakrapiana
Oryg. Dr Schwidde
Wnuczka Lady Star – 7 As samica Niemiec
Wnuczka Asa 2403 – 16 As samiec Niemiec
DV-0825-10-613

Pochodzenie tego samca należy określić jako wzorowe. Zachęcam do uważnego przeanalizowania rodowodu. Dziadkowie 613 to wspaniałe lotniki. Eurostar to najlepszy lotnik Niemiec w 2001 roku. Od tego momentu zaczyna się światowa sława Guntera Prange i jego linii Ringlose. W tym miejscu zachęcam do obejrzenia zdjęć i prześledzenia historii potomków Ringlose na naszej podstronie zatytułowanej Gunter Prange – Geneza.
Na życzenie i prośbę G. Prange i Dr Schwidde nowy właściciel 802, pan Stellerman w swojej stacji rozpłodowej połączył jesienią Eurostara ze swoją siostrą. Tym unikatowym przychówkiem podzielili się między sobą. Prange zabrał samiczkę, a Dr Schwidde zakupił płowego samczyka. Mam obiecane, że w niedługim czasie będę mógł tego pięknego niedużego, płowego samca zakupić do swego rozpłodu. Na razie zakupiono dwójkę jego dzieci.
Matką 613 jest córka 2 wybitnych lotników z gołębnika zespołu lotowego K. i Chr. Weitkamp. Jest to zaprzyjaźniony i współpracujący z Dr Schwidde zespół. Dziadek 613 to gołąb z kompletem 12 konkursów w 2009 roku, natomiast jego partnerką w parze była siostra 18 lotnika Niemiec. Tu historia zatacza koło, gdyż matka tego lotnika wywodzi się z linii Het Wonder od Dr Schwidde. Jest jeden wątek, który należy przy opisie tego gołębia podać do publicznej wiadomości. Wszyscy właściciele dzieci i wnuków Eurostara 802 powinni zacząć je jeszcze bardziej szanować. Powodem jest to, że legendarny lotnik Guntera Prange miał już w ostatnich kilku lęgach 2010 roku tylko czyste jajka. Tak więc cena jego potomstwa idzie w górę.
Rok 2010 był wyjątkowy w osiągnięcia dla hodowców z Regionu 251. Najlepsze gołębie z tego terenu zajęły wiele czołowych miejsc w rywalizacji ogólnoniemieckiej. Pierwsze 4 samice w Niemczech miał mistrz kraju – Heinz Meier z Rahden, 7 miejsce zajęła samica Dr Schwidde, a 16 As samcem został gołąb od Kurta Weitkampa mieszkający w Bunde parę kilometrów od doktora. Ciekawostka – gołąb ten pochodzi po ptaku z linii Het Wonder nabytym u doktora. Łączy wszystkie te ptaki kierunek lotowy, z którego ścigały się. Dla nas w Polsce to kierunek wyklęty – wschodni. Dr Schwidde zakupił tego 16 Asa Niemiec po ciekawych i w końcu owocnych negocjacjach. . Kosztował ponad 10 tys. euro i przez 2 lata po parze młodych dla Kurta z każdego roku, bez względu na to z jaką będzie łączony samicą. Weitkamp wiedział co robi, gdyż jego sprzedany lotnik miał matkę wcześniej nabytą od doktora wywodzącą się min. z linii Het Wonder.
Gołąb ten interesował Dr Schwidde z kilku względów. Był znakomitym lotnikiem przez 2 sezony lotowanym z kierunku wschodniego w Regionie Lotowym wspólnie z gołębiami doktora. Był przez te 2 sezony najlepszym lotnikiem Regionu 251. W 2010 roku na 12 startów miał 12 konkursów na tyle szybkich i czołowych, że pozwoliło mu to zająć 16 miejsce wśród najlepszych samców w Niemczech. Dodatkowo pochodził z krwi gołębi Heremans – Ceusters, które w tym czasie mocno zaczęły interesować doktora, gdyż jego najlepsza samica w tym czasie – Lady Star – 7 lotnik Niemiec wywodziła się z takich gołębi. Nasza DV-217 ze strony matki jest wnuczką sprawdzonych w rozpłodzie przedstawicieli linii Het Wonder i Gute Jahrige 52. Przeszła test lotowy w Polsce. Trzy konkursy w czterech startach z tego jeden czołowy. Będący z wizytą w Polsce wiosną 2013 roku Doktor Schwidde poprosił o jej zaprezentowanie jako pierwszej. Powiedział: „Jestem spokojny o ten przychówek. Tak sobie wyobrażałem ich pokrój. Ta u Ciebie i siedzące w Niemczech są bez zarzutu”. Udało się przekonać doktora o przerwanie jej kariery lotowej i przeniesieniu do rozpłodu, gdzie ma trafić do najlepszych, najcenniejszych reproduktorów.
dv-0825-10-613 DV-0825-12-217