13 cze

Para 13 DV-0825-10-613 x DV-0825-09-1215

Samiec DV-0825-10-613 niebieski pstry
Wnuk Eurostar 802

Samica DV-0825-09-1215
wnuczka inzucht Patrick 410
wnuczka Super Wonder

Pochodzenie tego samca należy określić jako wzorowe. Zachęcam do uważnego przeanalizowania rodowodu. Dziadkowie 613 to wspaniałe lotniki. Eurostar to najlepszy lotnik Niemiec w 2001 roku. Od tego momentu zaczyna się światowa sława Guntera Prange i jego linii Ringlose. W tym miejscu zachęcam do obejrzenia zdjęć i prześledzenia historii potomków Ringlose na naszej podstronie zatytułowanej Gunter Prange – Geneza.
Na życzenie i prośbę G. Prange i Dr Schwidde nowy właściciel 802 w swojej stacji rozpłodowej połączył jesienią Eurostara ze swoją siostrą. Tym unikatowym przychówkiem podzielili się między sobą. Prange zabrał samiczkę, a Dr Schwidde zakupił płowego samczyka. Mam obiecane, że w niedługim czasie będę mógł tego pięknego niedużego, płowego samca zakupić do swego rozpłodu. Na razie zakupiono dwójkę jego dzieci.
Matką 613 jest córka 2 wybitnych lotników z gołębnika zespołu lotowego K. i Chr. Weitkamp. Jest to zaprzyjaźniony i współpracujący z Dr Schwidde zespół. Dziadek 613 to gołąb z kompletem 12 konkursów w 2009 roku, natomiast jego partnerką w parze była siostra 18 lotnika Niemiec. Tu historia zatacza koło, gdyż matka tego lotnika wywodzi się z linii Het Wonder od Dr Schwidde. Jest jeden wątek, który należy przy opisie tego gołębia podać do publicznej wiadomości. Wszyscy właściciele dzieci i wnuków Eurostara 802 powinni zacząć je jeszcze bardziej szanować. Powodem jest to, że legendarny lotnik Guntera Prange miał już w ostatnich kilku lęgach 2010 roku tylko czyste jajka. Tak więc cena jego potomstwa idzie w górę.
Jeszcze kilka lat temu posiadanie jej w gołębniku uznałbym za dar z nieba i spełnienie marzeń. Posiada wszystkie walory gołębia „kompletnego”. Znakomite pochodzenie. Nienaganną budowę. Wynik lotowy na ponadprzeciętnym poziomie, no i wymierną wartość finansową. Dlaczego więc kilka lat temu byłby to dar, a teraz niekoniecznie? Bo wtedy nie przyszłoby mi do głowy, że kiedykolwiek mogę mieć jej matkę- DV-75 ( siostra jest 15 lotniczką Niemiec). Nie śniłem też o tym, że w moim gołębniku będzie jej dziadek- „Super Wonder”- syn Het Wondera, jednego z najlepszych lotników Holandii, którego za stokilkadziesiąt tysięcy marek niemieckich zakupił Franz Werner Revermann. „Schodząc na ziemię” z opowieściami muszę powiedzieć tak, żeby nie zgrzeszyć-…zerkam w jej stronę z ufnością i nadzieją, że nie zawiedzie. Aby sobie i jej ułatwić zadanie za partnera dostaje równie wyśmienitego „kompletnego” samca. Takie połączenia lini Het Wonder i Patrick były w Spenge już testowane. Powiodły się. To tylko kwestia czasu kiedy gołębie po tej samiczce będą przynosiły chwałę nosząc tym razem na nodze obrączkę zaczynającą się na- PL !!!
dv-0825-10-613 1215