15 cze

Para 9 DV-0825-05-595 x DV-0825-07-745

Samiec DV-0825-05-595 niebieski
Oryginał Dr Schwidde
Wnuk Raketje – inzucht Raketje
Samica DV-0825-07-745 płowa
Wnuczka Ringlose
Wnuczka „Vale As”
DV-0825-05-595 zdj DV-0825-07-745

W sposób brawurowy odbył loty gołębi młodych. W pięciu startach 5 konkursów. Po ostatnim locie dożywotnio zatrzymany do rozpłodu!!! Lotowanie go było ogromnym ryzykiem z uwagi na sposób w jaki go wyhodowano. Syn Raketje połączony z córką Raketje jako przyrodnie rodzeństwo. Książkowe łączenie wsobne w celu uzyskania egzemplarza rozpłodowego. Dziadkiem niebieskiego 595 jest słynny „Stereo” od De Cock’a z 18 konkursami w jednym sezonie, w tym 3 wygrane loty. Dało mu to tytuł najlepszego lotnika sezonu we Wschodniej Flandrii, a jego właścicielowi sławę i okrągłą sumę marek, które zostawił na stole F. W. Revermann. Czy było warto?! Z perspektywy czasu ocenia się, że było to jedno z najbardziej trafnych i udanych połączeń z Raketje.
Dobrze, że dzięki zrządzeniu losu, tu w Polsce jest nam dane czerpać z tej studni obfitości. Często doświadczamy sytuacji, w której przychodzi nam oglądać gołębie z chowu wsobnego, jak ten opisany wyżej i krzywimy się znajdując wady budowy. Życzę każdemu, aby oglądał tak wyhodowane gołębie jak 595. To wzór piękna. Odwiedzającym gołębnik podpowiadam, aby nie zapomnieli poprosić o jego zaprezentowanie.
Z poniższego opisu będzie wynikać, że płowa samiczka DV-07-745 wstawiona do rozpłodu jest zobowiązana wydawać tylko dobre potomstwo, gdyż płodzić inne niż dobre nie przystoi damie z „takim” pochodzeniem!
Ze strony matki DV-745 jest wnuczką Ringlose od Guntera Prange. Pełniejszy opis tej szlachetnej linii znajdziemy chociażby w parze Nr 1 przy gołębiu DV-1744, także wnuku Ringlose. Tu w tym miejscu warto tylko dodać, że niebieską samiczkę DV-222, córkę Ringlose, a zarazem matkę opisywanej DV-745 dostarczył osobiście jesienią 2006 roku Gunter Prange. Trafiła do Dr Schwidde na wypożyczenie. Gunter Prange powiedział na wstępie wizyty, że to jedna z najlepszych samic jakie powiodło się uzyskać po Ringlose z tego rocznika. Jest jasnym, że po takiej rekomendacji dostała za partnera „coś” ekstra. W owym czasie takim rarytasem w gołębniku rozpłodowym Dr Schwidde był samiec DV-627 wypożyczony na 2 lata od F.W.Revermanna. Ten rarytas to syn legendarnego holenderskiego lotnika nazywany „Vale As”. Wielu słyszało o osiągnięciach Het Wondera , ale niewielu wie, że jeden z jego największych lotowych rywali siedział w tym samym gołębniku. Był nim właśnie „Vale As”. Obaj zawodnicy z jednego gołębnika ścigając się między sobą, nękali nieustannie okoliczną konkurencję uzyskując obaj czołowe konkursy w bardzo licznie obsadzonych zawodach.
U Revermanna wszystko jest ..„Naj”!!! Z tego powodu Vale As otrzymał za partnerkę córkę „świeżo upieczonej złotej pary” z gołębnika holenderskiego mistrza Geutskensa. W skład tej Złotej Pary wchodziły:
„De Vale Rambo” – 4 Narodowy roczniak z 2001 roku i „De 007” – 7 Narodowa roczna samica, też z 2001 roku.
W naszym kraju jest paru hodowców, którzy w sposób udany testują już wnuki naszej płowej DV-745. Dzieje się tak za sprawą jej płowego syna o numerze DV-491, który pojawił się w Polsce zanim jeszcze trafiła tu matka. Matkę zaś usilnie próbowano sprowadzić po tym jak w zachwyt zaczęły wprowadzać osiągnięcia dzieci jej syna DV-491. Tu koło się zamyka.
595 DV-0825-07-745