14 cze

Para 4 NL-00-1079894 x DV-0825-10-551

Samiec NL-00-1079894 niebieski
Double Delight – „Podwójna Rozkosz”
Samica DV-0825-10-551 niebieska
Wnuczka Eurostar 802
nl-00-1079894 DV-0825-10-551

5 As narodowy Holandii, a zarazem ojciec 1 narodowego Asa Holandii. Czystej krwi Janssen, którego za pokaźną kwotę nabył Dr Schwidde przy pomocy holenderskich przyjaciół. Ten niebieski samczyk został zakupiony wraz ze swą partnerką z pary, która to para wydała wiele dobrego potomstwa w tym 1 Narodowego Asa Holandii. Te 2 gołębie łączone w różnych kombinacjach z czołówką rozpłodowych gołębi Dr Schwidde, zostawiły spory ślad genetyczny w obecnej hodowli. Dzięki wspaniałomyślnemu gestowi Doktora może teraz płodzić dla mnie i dla Was. W rozpędzie swojej nieskromności chcę powiedzieć, że to jeden z niewielu tej klasy lotników z terenu Beneluxu, którego można znaleźć w Polsce. Pójdę dalej, to pewnie jedyny w Polsce zawodnik z pierwszej piątki najlepszych lotników Holandii.
Jego matka pochodzi z udanego połączenia gołębi Janssen z gołębnika Koopman’a i wkrewnionej linii światowej sławy gołębia 019 braci Janssen. Jego dzieci i wnuki z powodzeniem latają w Niemczech u Dr Schwidde i jego kolegów. Czas spróbować tej szybkości na terenie Polski.
Eurostar to najlepszy lotnik Nimiec w 2001 roku. Jest synem Ringlose. Od tego momentu zaczyna się światowa sława Guntera Prange i jego linii Ringlose. Zachęcam do obejrzenia najlepszych przedstawicieli tej linii na naszej podstronie „ Gunter Prange – Geneza ”.
Ojciec moje niebieskiej samiczki pochodzi z hodowli wsobnej – inzucht. Jest efektem połączenia Eurostara 802 z jego siostrą. Szerszy opis tego gołębia znajdziecie w parze nr 13 gdzie występuje jej przyrodni brat. Na życzenie i prośbę G. Prange i Dr Schwidde nowy właściciel 802 w swojej stacji rozpłodowej połączył jesienią Eurostara ze swoją siostrą. Tym unikatowym przychówkiem podzielili się między sobą. Prange zabrał samiczkę, a Dr Schwidde zakupił płowego samczyka. Mam obiecane, że w niedługim czasie będę mógł tego pięknego niedużego, płowego samca zakupić do swego rozpłodu. Na razie zakupiono dwójkę jego dzieci. Samca znajdziecie w parze nr 13. W tym miejscu opiszemy trochę szerzej pochodzenie matki 551. Pochodzi z gołębnika wieloletniego kolegi Dr Schwidde, a właściwie na dzień dzisiejszy spółko lotowej ojciec i syn – Wilberg.
Jej siostra z gniazda Lady Star latała tak dobrze i szybko u Dr Schwidde, że w sezonie 2010 została sklasyfikowana jako 6 najlepsza samica w Niemczech z wynikiem 12 wkładań 12 konkursów i dorobkiem 1103, 95 As punktów. W swej karierze wygrała 4 loty, w tym jeden regionalny. Teraz już obie siostry przebywają w rozpłodzie.
Ta oryginalna samica od Wilberga wiedzie w sobie krew gołębi Koopman x van Dyck x Veerbree. Każdy z jej przodków to dziś sławny europejski gołąb ze względu na osiągnięte wyniki lub zasługi w rozpłodzie. Jest jeden wątek, który należy przy opisie tego gołębia podać do publicznej wiadomości. Wszyscy właściciele dzieci i wnuków Eurostara 802 powinni zacząć je jeszcze bardziej szanować. Powodem jest to, że legendarny lotnik Guntera Prange miał już w ostatnich kilku lęgach tylko czyste jajka. Tak więc cena jego potomstwa idzie w górę.
nl-00-1079894 DV-0825-10-551