11 cze

Para 18 DV-0825-08-415 x DV-2274-07-1153

Samiec DV-0825-08-415 niebieski Samica DV-2274-07-1153 niebieska

Wnuk Het Wonder i wnuk 52.
Kolejny przedstawiciel, dwóch znakomitych linii, z połączenia których, na przestrzeni ostatnich lat, wywodzi się bardzo wiele niezawodnych lotników. Wbrew przekonaniu wielu z nas, gołębie z linii Het Wonder ( Mulemans x Janssen ) są używane przez Dr Schwidde jako
„utwardzacze”. Zasłużyły sobie na taki przydomek, gdyż już wielokrotnie wracały niepokonane, z lotów ciężkich i katastrofalnych. Tu w Polsce wiemy, że co roku jakiś dramatyczny lot przytrafia się nam i pożera najszybsze gołębie. Diagnoza brzmi – na ciężkie loty domieszka krwi Het Wonder. Zachęcam.

cena: 450 euro

Wnuczka „52”
Oryg. H. Thimm
Samica z gołębnika rozpłodowego Dr Schwidde. Została sprowadzona od przyjaciela Dr Schwidde, H. Thimma. W rodowodzie wyraźnie widać współpracę obu hodowców. W tym przypadku jeden z najlepszych lotników, a później rozpłodowców Thimma otrzymał z a partnerkę nabytą od Dr Schwidde córkę legendarnego lotnika i rozpłodowa „52”. Efektem tego połączenia był przychówek znakomicie spisujących w lotach. Kilka przelotowanych egzemplarzy trafiło do rozpłodu u Dr Schwidde. Jest ich na tyle, że jedna z samic mogła trafić na aukcję. Ta samiczka ma dodatkową wartość rozpłodową, gdyż H. Thimm złożył tę parę w ten sposób, żeby przychówek był uzyskany w pokrewieństwie na wybitnego DV-445, w wersji syn x wnuczka. Dodatkowym wsparciem takiego połączenia jest wkrewnienie na wybitną linię Kl. Blauer z gołębnika Dr Schwidde. Ta samica, to efekt znakomitej kombinacji gołębi Janssen i sprawdzonych z nimi krzyżówek innych szczepów.

cena: 250 euro

415 1153(1)