16 cze

Para 14 DV-0825-04-1452 x DV-0825-09-1474

Samiec DV-0825-04-1452 niebieski
Oryg. Dr Schwidde
„Balon”
Syn Witpen Crack
Przyrodni brat „Gute Jahrige 52”

Samica DV-0825-09-1474 niebieska pstra

Córka Brata Porto

DV-0825-04-1452 DV-0825-09-1474

Dlaczego Balon !? Z tego powodu, że jest to pokaźny, duży samiec wyróżniający się swoją posturą na tle innych gołębi. Zadziwia jeszcze bardziej, gdy weźmiemy go do ręki. Wtedy stwierdzamy- duży i lekki jak…. balon!
Ojcem „Balona” jest oryginał z gołębnika Louisa van Hove- Witpen Crack. Najpierw podamy z czego się wywodzi Witpen Crack, a następnie w skrócie pokażemy co interesującego dotychczas wydał.
Tak więc, jest niebieski białolot wnukiem dwóch olimpijczyków o nazwie Porto i Crack. Reprezentowały Belgię na olimpiadach w Porto i Dortmundzie. Wiodą w sobie przeważającą część krwi gołębi braci Janssen, a wywodzą się dodatkowo z gołębników hodowców Hofkens i Verhejen, którzy bazowali na gołębiach „małych braci” z Arendonk.
Witpen Crack jest ojcem najważniejszego rozpłodowca jakiego miał dotychczas Dr Schwidde- „Gute Jahrige 52”. Trafił „52” do rozpłodu po tym, jak lotowany jako roczniak z siodełka (bez samicy), uzyskał w 12 startach 11 konkursów. W swojej karierze reproduktora wydał mnóstwo znakomitego potomstwa, które zaprowadziło paru nawet na podium narodowych rywalizacji w Niemczech i Polsce.
Jak więc wynika z powyższego opisu „Balon” jest przyrodnim bratem „Gute Jahrige 52”.
Matka „Balona” to ciekawy egzemplarz jeśli chodzi o pochodzenie, gdyż wywodzi się z krzyżówki Janssen x Catrysse, a tak kojarzonych gołębi nie znajdziemy wiele w rozpłodzie Dr Schwidde.
DV-1452 „Balon” był lotowany jako młody i roczny. Później, za namową Dr Schwidde, trafił u mnie do rozpłódu. Jestem przekonany, że im jest starszy tym bardziej zasługuje na miejsce w rozpłodzie. Nie tylko dlatego, że od 2009 roku nie ma już u Schwidde Witpen Cracak’a i nie dlatego, że jest przyrodnim bratem 52. Zasłużył na rozpłód, gdyż wydał w Polsce znakomite potomstwo, a pokazują się już wybitne wnuki z jego linii. Na Śląsku 2 jego wnuki u kolegi H. Dembkowskiego okazały się znakomitymi lotnikami. Jeden był najlepszym lotnikiem Oddziału i rejonu lotowego. W sezonie 2009 córka 1452 jest 2 lotnikiem Oddziału Żary w lotach gołębi młodych z kompletem 5 konkursów w tym kilku czołowych.
Jego córka PL-0370-07-6680 jest w drużynie do kategorii A, a zarazem reprezentuje z 2 miejsca w klasie standard Okręg Zielona Góra na wystawie w Sosnowcu. Jego roczna córka w 2010 roku świetnie latała na krótkim i średnim dystansie. Jest w drużynie do kategorii, do zespołu roczniaków, a zarazem zajęła 9 miejsce wśród najlepszych roczniaków oddziału Żary. Jej siostra która była 2 młodym lotnikiem oddziału Żary w 2009 roku przeniesiona zsotała do rozpłoldu, wydała bardzo dobre potomstwo w 2010 roku – gołebia z kompletem 5 konkursów, który został tak jak matka 2 lotnikiem oddziału Żary.
Znakomity sezon w lotach gołębi młodych. W pięciu startach 5 konkursów. Rozkręcała się z lotu na lot, aby zakończyć sezon znakomitym konkursem z miejscowości Peine na dystansie 340 km. Jej trójka dzieci w udany sposób zakończyła loty gołębi młodych, co było testem dla nich ale i dla ich matki w rozpłodzie. Egzamin zdany pozytywnie dla tego wierzę, że tą samicę będziemy mieli w rozpłodzie jeszcze długo.
Potomkowie Brata Porto znajdują się w grupie najlepszych lotników młodego pokolenia w Bunde u Dr Schwidde. Podatny na sugestie z Niemiec staram się umieścić w rozpłodzie jak największą ilość wyróżniających się w lotach gołębi z linii Porto. Ta samica jest tego ewidentnym przykładem. Wierzę, że jej pobyt w rozpłodzie będzie dla mnie radością, a dla nabywców jej potomstwa satysfakcją na lata.
1452 dv-0825-09-1474