16 cze

Para 1 DV-0825-04-1744 x PL-0370-12-9511

Samiec DV-0825-04-1744 płowy Samica PL-0370-12-9511 niebieska

„B – B” Blaue Blitz – Niebieska Błyskawica

DV-0825-04-1744 zdj PL-0370-12-9511

Wnuk legendarnego „Ringlose” z gołębnika wielokrotnego mistrza Niemiec – Guntera Prange. Ringlose to efekt łączenia gołębi z linii Delbar x Koopmann i van Loon. Fenomenem na skalę Europy jest to, że dzieci i wnuki Ringlose krzyżowane z gołębiami innych linii, do dziś wydają lotniki na szczeblu Asów narodowych. W elicie narodowych lotników Niemiec pochodzących z linii Ringlose, od lat, plasuje się każdego roku po kilka ptaków. Najlepsze z nich zajmowały następujące miejsca:

1 As narodowy w 2001 roku 2 As narodowy w 2003 roku

1 As narodowy w 2002 roku

1 As narodowy w 2005 roku

4 As samica Niemiec w 2005 roku

Powyższe wyniki osiągnęły gołębie u hodowców z różnych części Niemiec, lotujących z różnych kierunków. Ringlose daje początek jednej z najsławniejszych linii hodowlanych współczesnej europy. Zachęcam do przejrzenia zdjęć najwybitniejszych gołębi z linii Ringlose i innych wybitnych ptaków wywodzących się z gołębi Guntera Prange w dziale „Gunter Prange – geneza”. DV-1744 jest ojcem mojej najlepszej samicy rozpłodowej o numerze DV-847.Wydała wiele bardzo dobrych lotników m.in. w połączeniu z Weiβzeh najlepszego młodego lotnika oddziału Żary w 2009. W latach 2009 – 2011 gołąb ten przebywał w rozpłodzie u Dr Schwidde. Trójka dzieci DV-1744 z roku 2009, gdy był połączony z wnuczką Kaanibaala od van Dycka, trafiła do rozpłodu. Jako młode latały znakomicie. Przeniesione do rozpłodu w trzech różnych połączeniach dały bardzo dobre potomstwo. Jeden z ich synów był najszybszym gołębiem z drużyny, która przyniosła v-ce mistrzostwo Regionu VI Poznań. Zajął 2 miejsce na wystawie okręgu Zielona Góra i był reprezentantem na wystawę ogólnopolską oraz zajął 9 miejsce w ogólnopolskim konkursie miesięcznika Dobry Lot na najlepszego młodego lotnika.
W sezonie 2010, DV-1744 wydał tylko dobre potomstwo. Po ciężkim sezonie z tej pary zginął jeden młody, a kilka było wśród najlepszych lotników oddziału. Trzy z nich na 5 wkładań miały po 4 konkursy, a najgorszy z nich uzyskał 3 nagrody. Wszystkie młode z tej pary, znalazły nabywców, dla tego zestawienie to powtórzono 2011roku, a także w tym sezonie, by wychować coś dla siebie. Powtarzamy je w 2013 roku.
Gołębie z linii G. Prange zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Staram się wprowadzić do hodowli cenne egzemplarze przy pomocy Dr Schwidde, wieloletniego przyjaciela i partnera biznesowego Guntera Prange.
Potomków Ringlose, 330 i innych asów G. Prange znajdziemy w wielu parach tegorocznego zestawienia. Nabywcy gołębi, których ojcem jest DV-1744 mogą znaleźć w wystawionych przez nas rodowodach zapis „Z fabryki Asów”. Żadna przesada!!!

Jeśli brać pod uwagę wszystkie loty sezonu jakie zaplanowano do odbycia, to jest to z pewnością najlepszy młódek w historii naszego gołębnika. Samiczka PL-12-9511 na 6 startów uzyskała 6 takich konkursów; 1,3,9,14,33 i 42. Jak widać wszystkie czołowe, w tym także ten z Ogólnopolskiego Maratonu dla młodych organizowanego przez PKLD z miejscowości Minden. To także między innymi dzięki niej powiodło się wygrać drużynowo ten lot w Polsce. Na lot z Minden 326 hodowców wytypowało 3034 gołębie posyłając je na dystans od 400 do 650 km. Tydzień wcześniej ”Blaue Blitz” z ogromną przewagą uzyskała tytuł najlepszego lotnika Oddziału Żary. Pełnia szczęścia- ostatni lot sezonu, dystans 340 km, a ona wygrywa z 7 minutowym wyprzedzeniem. Znalazła się z drugim rezultatem w drużynie, która przyniosła tytuł II Vice Mistrza Polski w lotach gołębi młodych. Było nam bardzo miło gdy Dr Schwidde przekonywał nas aby zakończyć jej krótką karierę lotową i przenieść ją do rozpłodu. Zaczęła płodzić na wypożyczeniu – trafiła do gołębników w Spenge!!! Od hodowców z kraju przychodzą wieści, że sprawdza się w lotach i rozpłodzie potomstwo jej rodzeństwa. Jest też w Niemczech u Doktora grupa przetestowanych młódków i roczniaków. Pochodzą z kilku różnych połączeń do jakich doprowadził Schwidde. Usłyszeliśmy od Niego, że jest „bardzo obiecująco”. Upewnia to nas o słuszności decyzji pozwalającej kontynuować karierę naszej „Blaue Blitz tylko w rozpłodzie. Od 2015 roku zaczyna ponownie w Polsce.
Potencjał rozpłodowy jaki posiada Blaue Blitz 9511 jest znakomity ze strony każdego przodka. Najkrócej jak to tylko możliwe trzeba zaznaczyć, że dziadkowie Blaue Blitz to tylko wybitne Asy lotowe lub rozpłodowe. W opisie zdjęcia tej samicy znajdziemy dopisek- „Wnuczka Weisszeh”. Obowiązkiem było go tam umieścić. W jednym roku, w drużynie, która wywalczyła trzecie miejsce Mistrzostwa Polski, znalazły się obok siebie 2 wnuczki Weisszeha. To nie pierwszy taki „wybryk” rozpłodowy Weisszeha. W 2009 roku jego syn DV-1479 był najlepszym młodym lotnikiem oddziału Żary, a następnie został ojcem najlepszego dorosłego lotnika odziału Bunde u Dr-a Schwidde.
Przy tej klasie gołębia jakim jest Blaue Blitz opis można by prowadzić jeszcze bardzo długo. Nie o to mi jednak chodzi by was zanudzić. Zainteresowanym komunikuję, że innych widocznych w rodowodzie przodków, a nie opisanych teraz znajdziecie w kolejnych parach rozpłodowych.
1744 PL-0370-12-9511