14 cze

Para 2a DV-083-11-193 x DV-0825-11-991

DV-083-11-193 niebieski samiec
Oryg. Martin Hetzel
Wnuk „złotej pary“ mistrza Niemiec H. Meiera
Wnuk Doran
Inzucht De Loris ( brat Mirakel ) – Lindelauf
Inzucht Kleine Dirk – Koopman
DV-0825-11-991 niebieska pstra samica
Oryg. Dr Schwidde
Córka Asa „2403” – 16 lotnik Niemiec
Linia Het Wonder / Wonderboy

Średniej wielkości samczyk z kolorowym okiem i znakomitą budową. Jest przyrodnim bratem opisywanego w parze nr 1 samca DV-11-150. Ojcem naszego 193 jest trafiony w „10” zakup Martina Hetzela, pary młodych z późniejszej „złotej pary” u wielokrotnego mistrza Niemiec – Heinza Meiera z Rahden . Rok później, dwie siostry zakupionego samczyka wywalczyły 1 i 2 miejsce wśród najlepszych lotniczek Niemiec. Pan Janusz Szalkowski opiekun hodowli u H. Meiera, próbował odkupić od Martina dzieci „złotej pary”, ale żadne pieniądze nie przekonały właściciela do transakcji. Matka opisywanego tutaj niebieskiego 193 to córka dwójki znakomitych lotników z gołębnika Koopmana. Jej nazwa – wnuczka De Loris, może wielu nic nie mówić, ale dopisek, że De Loris to brat Mirakel – 1 Asa Holandii krótkiego dystansu i wnuk legendarnego Wonderboya z gołębnika Lindelaufa – powinno wyjaśnić wszystko. Na razie, możemy się pochwalić tym, że płodzą dla nas wnuki najdroższej pary Heinza Meiera, której całkowita wartość sprzedaży wyniosła prawie 100 tys. euro

GoldenstuckPerleHeinz Meier z Rahden.
Jest ku temu właściwy czas i miejsce, aby krótko opisać gołębie pochodzące od kilkukrotnego mistrza Niemiec. Wiele rzeczy będzie Wam znanych, bo hodowla jest światowej sławy. Poszukajmy „smaczków” i ciekawostek. Wiosna 2013 roku daje kres tej utytułowanej hodowli totalną wyprzedażą na portalu Pipa.be
Heinz Meier był człowiekiem zamożnym. Pozwalało mu to na realizację pomysłów i marzeń bez oglądania się na portfel. Hołdował zasadzie- tylko najlepsze są dobre. Mógł kupować całe lęgi młodych. Jednak wiedza i wyczucie pozwalały mu wybrać z tych lęgów tylko grupę młodzieży lub pojedynczy egzemplarz. Uczmy się !!!
Zrobiło się o nim głośno gdy odkupił od Herbotsa osiem doborowych par po kończącym karierę Karlu Schellensie. Uznano dzięki temu Heinza Meiera następcą i kontynuatorem tej kultowej hodowli.
W celu wzmocnienia swojego rozpłodu , wprowadzał wybrane gołębie z najlepszych linii hodowlanych współczesnej Europy. Znakomicie powiodły się łączenia z gołębiami od Leo Heremansa, Gerarda Koopmana, Dyrka v.Dycka, Guntera Prange, Franza W.Revermanna, Josa Vercammena i Clementa Robbena.
Całe ostatnie dziesięciolecie lotowe Heinza Meiera , było urzeczywistnieniem niemieckiego planu hodowania gołębi typu allround. To znaczy ptaków będących w stanie wygrywać na trasach od 100 do 600 kilometrów. Jego gołębie potrafiły być w koszu 13 razy i uzyskać 13 konkursów z imponująco dużą ilością czołowych miejsc. Dotyczy to również rocznych gołębi. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Heinz Meier lotował z kierunku wschodniego. W wykazach wyników gołębi znajdziemy wiele polskich m.in. Świebodzin, Września, Słópca i Poznań.
Totalna wyprzedaż przyniosła blisko 1 mln euro dochodu. Wiele najdroższych egzemplarzy kosztowało od 30 do 60 tysięcy euro. Szkoda, że najcenniejsze gołębie wyjechały do Chin, Kataru, Japonii i USA. Na szczęście trochę kupili również Niemcy. W grupie nabywców jest ok. 10 Polaków. Gratulujemy! Szczególnie Panu Krzysztofowi z okolic Olsztyna, życzymy aby przychówek po parze oryginałów od Heinza Meiera latał nie gorzej niż wnuk Het Wondera – w 2012 roku najlepszy młódek Okręgu.

Bardziej mała, niż średnia niebieska piękność z jasnym okiem i fenomenalną budową. Wzór budowy lotnika!!!
Jej ojca, po ciekawych i w końcu owocnych negocjacjach nabył Dr Schwidde od swego konkurenta z Regionu Kurta Weitkampa z Bünde. Kosztował ponad 10 tys. euro i przez 2 lata po parze młodych dla Kurta z każdego roku bez względu na to z jaką będzie łączony samicą. Weitkamp wiedział co robi, gdyż jego sprzedany lotnik miał matkę wcześniej nabytą od doktora wywodzącą się min. z linii Het Wonder.
Gołąb ten interesował Dr Schwidde z kilku względów. Był znakomitym lotnikiem przez 2 sezony lotowanym z kierunku wschodniego w Regionie Lotowym wspólnie z gołębiami doktora. Był przez te 2 sezony najlepszym lotnikiem Regionu 251. W 2010 roku na 12 startów miał 12 konkursów na tyle szybkich i czołowych, że pozwoliło mu to zająć 16 miejsce wśród najlepszych samców w Niemczech. Dodatkowo pochodził z krwi gołębi Heremans – Ceuster, które w tym czasie mocno zaczęły interesować doktora, gdyż jego najlepsza samica w tym czasie – Lady Star – 7 lotnik Niemiec wywodziła się z takich gołębi.
Nie wspomnieć o matce opisywanej tu 991, to grzech! Jedna z najlepszych lotniczek w historii gołębnika Dr Schwidde. W 2011 roku na 12 startów 11 konkursów w tym 9 najdalej do 48 miejsca. 1 As samica Regionu!
DV-083-11-193 DV-0825-11-991