14 cze

Para 14 DV-0825-04-1452 x DV-0825-09-1393

Samiec DV-0825-04-1452 niebieski
Syn Witpen Crack.
Samica DV-0825-09-1393 niebieska nakrapiana
Oryg. Dr Shcwidde
Córka Asa – Junge Jos
Wnuczka Champ
Szczep: Vercammen / Koopman / Verbree

W swoim gołębniku łączył Dr Schwidde Witpen Crack’a od Louisa van Hove z najlepszymi samicami jakie mógł zdobyć. 1452 pochodzi z krzyżówki gdyż partnerką jego ojca w sezonie 2004 była wybitna samiczka z linii Janssen x Catrysse. Był lotowany jako młody i roczny. Później, za namową Dr Schwidde, trafił u mnie do rozpłód. Jestem przekonany, że im jest starszy tym bardziej zasługuje na miejsce w rozpłodzie. Nie tylko dlatego, że od 2009 roku nie ma już u Schwidde Witpen Cracak’a i nie dlatego, że jest przyrodnim bratem 52. Zasłużył na rozpłód, gdyż wydał w Polsce znakomite potomstwo, a pokazują się już wybitne wnuki z jego linii. Na Śląsku 2 jego wnuki u kolegi H. Dembkowskiego okazały się znakomitymi lotnikami. Jeden był najlepszym lotnikiem Oddziału i rejonu lotowego. W sezonie 2009 córka 1452 jest 2 lotnikiem Oddziału Żary w lotach gołębi młodych z kompletem 5 konkursów w tym kilku czołowych.
Jego córka PL-0370-07-6680 jest w drużynie do kategorii A, a zarazem reprezentuje z 2 miejsca w klasie standard Okręg Zielona Góra na wystawie w Sosnowcu. Jego roczna córka w 2010 roku świetnie latała na krótkim i średnim dystansie. Jest w drużynie do kategorii, do zespołu roczniaków, a zarazem zajęła 9 miejsce wśród najlepszych roczniaków oddziału Żary. Jej siostra która była 2 młodym lotnikiem oddziału Żary w 2009 roku przeniesiona zsotała do rozpłoldu, wydała bardzo dobre potomstwo w 2010 roku – gołebia z kompletem 5 konkursów, który został tak jak matka 2 lotnikiem oddziału Żary.
Zachwyca po oględzinach w ręce. Typowy lotnik o oczach z jasno – brązowym pigmentem. Umięśnienie pracuje i wibruje jak „podłączone do prądu”. Jest gołębiem wywodzącym się z czterech znakomitych linii hodowlanych. Dwie z nich połączył u siebie Dr Schwidde. Są to linie Kleine Panter i Yasmine od Josa Vercammena z linią Kleine Blauer. Owocem połączenia tych dwóch linii jest znakomity lotnik z 2004 roku o nazwie „Junge Jos”. Jako roczniak lotownany z siodełka ( bez samicy ), uzyskał w 10 startach, 10 konkursów. Był członkiem drużyny, która wylatała w zespole roczniaków pierwsze miejsce w Regionie 251. Rok później zachował miejsce w gronie najlepszych lotników, tym razem wśród wdowców, także z 10 konkursami. Poszerzając wiedzę hodowlaną o tej linii należy zaznaczyć, że jego siostra z gniazda lotowana w tym samym czasie, była w gronie najlepszych samic oddziału. Po wycofaniu do rozpłodu, oba gołębie pokazują duża wartość w przekazywaniu swoich walorów lotowych na potomstwo. Dwa lata temu Junge Jos trafił do naszego, polskiego rozpłodu. Piszę o tym z rozmysłem, gdyż bez oporów wprowadzamy jego lotowane potomstwo do rozpłodu, zwłaszcza, że u siebie nie możemy mu dać za partnerki gołębice takie jak u doktora.
W tym miejscu można przejść do opisu partnerki Junge Josa, z którą był w parze 2009 roku. To siostra słynnej lotniczki – 7 As samicy Niemiec – Lady Star. Obie siostry sprowadzono jako młode ze spółki Wilberg. Były testowane w lotach gołębi młodych. Obie wycofano do rozpłodu w wieku 2 lat, gdy Lady Star odniosła ogólno niemiecki sukces. Jej mniej sławna lotowo siostra odnosi większe sukcesy w rozpłodzie. Dziś płodzi dla przyjaciół z okolic Gliwic, którzy nabyli ją po tym, jak jej syn przez kilka lat błyszczał w lotach oddziału, rejonu i okręgu Katowice. Życzymy wszystkim posiadaczom gołębi z tej linii, tradycyjnego – dobry lot!
1452 DV-0825-09-1393