14 cze

Para 13 DV-0825-10-613 x DV-0825-12-190

Samiec DV-0825-10-613 niebieski pstry
Wnuk Eurostar 802
Samica DV-0825-12-190 niebieska
Oryg. Dr Schwidde
Wnuczka 1 Asa Niemiec
Wnuczka Schone Kannibaaltje
DV-0825-10-613

Pochodzenie tego samca należy określić jako wzorowe. Zachęcam do uważnego przeanalizowania rodowodu. Dziadkowie 613 to wspaniałe lotniki. Eurostar to najlepszy lotnik Niemiec w 2001 roku. Od tego momentu zaczyna się światowa sława Guntera Prange i jego linii Ringlose. W tym miejscu zachęcam do obejrzenia zdjęć i prześledzenia historii potomków Ringlose na naszej podstronie zatytułowanej Gunter Prange – Geneza.
Na życzenie i prośbę G. Prange i Dr Schwidde nowy właściciel 802, pan Stellerman w swojej stacji rozpłodowej połączył jesienią Eurostara ze swoją siostrą. Tym unikatowym przychówkiem podzielili się między sobą. Prange zabrał samiczkę, a Dr Schwidde zakupił płowego samczyka. Mam obiecane, że w niedługim czasie będę mógł tego pięknego niedużego, płowego samca zakupić do swego rozpłodu. Na razie zakupiono dwójkę jego dzieci.
Matką 613 jest córka 2 wybitnych lotników z gołębnika zespołu lotowego K. i Chr. Weitkamp. Jest to zaprzyjaźniony i współpracujący z Dr Schwidde zespół. Dziadek 613 to gołąb z kompletem 12 konkursów w 2009 roku, natomiast jego partnerką w parze była siostra 18 lotnika Niemiec. Tu historia zatacza koło, gdyż matka tego lotnika wywodzi się z linii Het Wonder od Dr Schwidde. Jest jeden wątek, który należy przy opisie tego gołębia podać do publicznej wiadomości. Wszyscy właściciele dzieci i wnuków Eurostara 802 powinni zacząć je jeszcze bardziej szanować. Powodem jest to, że legendarny lotnik Guntera Prange miał już w ostatnich kilku lęgach 2010 roku tylko czyste jajka. Tak więc cena jego potomstwa idzie w górę.
Często łączymy ze sobą gołębie różnych hodowców. Dochodzi do takich kojarzeń, że poprzedni właściciele nigdy, z różnych względów nie połączyliby gołębi w taki sposób. Podobne zdarzenie miało miejsce w gołębniku Dr Schwidde. Zestawiono w parę przychówek najwybitniejszych gołębi od Hannsa Essera i rodziny Wilberg. Może kiedyś będzie im dane poznać się dzięki osiągnięciom ich skrzyżowanych gołębi. Córka z tego połączenia DV-190 w sposób wzorowy odbyła loty w Polsce. Trzy konkursy w czterech startach, z tego jeden w czołówce oddziału. Dodatkowo wysłano ją na ogólnopolski maraton dla gołębi młodych z miejscowości Minden. Przeszła wstępne testy lotowe. Teraz czas na eksperyment rozpłodowy. Szansa na wartościowy przychówek jest bardzo duża. Obojętnie, z której strony dzieci chciałyby odziedziczyć walory sportowe swoich rodziców i ich dziadków, to zawsze trafiają na wybitne jednostki.
Ojciec naszej niebieskiej jest synem najlepszego lotnika Niemiec z 2010 roku. Za partnerkę miał znakomitą lotniczkę, która w 2010 roku w 14 startach uzyskała 14 konkursów. Było wśród nich tyle czołowych, że „Resi” wygrała rywalizację wśród wszystkich samic Regionu. Matka niebieskiej DV-190 jest siostrą najlepszego lotnika Dr Schwidde w 2009roku. Ten sprawdzony, wybitny gołąb, po znakomitym dla siebie sezonie zostaje nazwany „Wilberg 1275”. W 12 startach 12 konkursów między innymi wygrany lot i konkursy na miejscach 3, 5, 9 i 17! Uplasowało go to na 2 miejscu w oddziale, 3 w rejonie i 4 w regionie. Czemu tak leciał? Najprostsza odpowiedź brzmi – bo pochodzi po najlepszych! Jego ojciec „Ons Co” jest synem reprezentanta Holandii na olimpiadę Kapsztad 1999 – to słynny „Zigo” z gołębnika Co Verbree. Do najlepszych przodków zaliczyć trzeba również Schone Kannibaaltje. To córka Kannibaala od Van Dycka. To także siostra będącej historią rozpłodowego gołębnika Koopmana – Golden Lady. Wspomnijmy na zakończenie Golden Lady – wydała wśród wielu wspaniałych m.in. słynnego „Kleine Dirk” oraz „Goldenstuck” – podstawowego rozpłodowca w hodowli Heinz Meier.
DV-0825-10-613 DV-0825-12-190