14 cze

Pary Rozpłodowe 2014

W tym sezonie postanowiono wzmocnić system „Rakietowy”. Sąsiedzi nie śpią – zbroją się! Jesteśmy przezornie – czujni! Chcemy w najbliższej przyszłości czuć się stabilnie, pewnie i bezpiecznie posiadając nad konkurencją przewagę ilości i jakości „Rakietowej”. Realizacja naszego zamierzenia jest działaniem ofensywnym, ale nie jest ono skierowane przeciwko komuś konkretnemu.
Nie straszymy nikogo, ale lepiej nam się żyje jeśli wiemy, że to nas się obawiają i czują respekt!!!
Z tego powodu trzeba „wyprodukować” i przetestować w jak najkrótszym czasie, jeszcze większą niż dotychczas ilość „Rakiet”….
…tych parę powyższych zdań mogłoby być wstępem do jakiegoś ponurego przemówienia agresywnego przywódcy – na szczęście tak nie jest…. hi, hi, hi ..!!! To żartobliwy wstęp do naszych zamierzeń hodowlanych sezonu rozpłodowego 2014.
Całkiem już poważnie należy zakomunikować, że linia gołębi „Raketje” ze szczepu Janssen – Moulemans znalazła uznanie w wielu polskich „bazach” hodowlano- lotowych.
Czas ucieka, a protoplaści z tej linii powoli starzeją się i wykruszają, tak po polskiej jak i niemieckiej stronie. Jeśli jest nam dane ( sami to przecież ogłosiliśmy) posiadać „Największą w Polsce kolekcję gołębi z linii Raketje”, to chcemy w związku z tym zasłużyć na miano rozsądnych i skutecznych spadkobierców. Propagowanie i popularyzację tych gołębi poprzez ich szerokie rozpowszechnienie w wielu miejscach Polski poczytujemy sobie za zaszczytny obowiązek.
Światowej sławy linia hodowlana „Raketje” obroni się sama. Żeby się jednak o tym przekonać, trzeba najpierw do testów, posiadać coś z tych gołębi. Taki oczywisty sygnał wysyłamy do wątpiących i niezdecydowanych. Wiecznie niezadowolonym i krytykantom polecamy to samo!
W sezonie 2014 nowi przedstawiciele linii Raketje to powtórnie sprowadzony do rozpłodu „Brat Mariski” – DV-22 i jego młodszy brat DV-699. Wzmacnia ten zespół już skutecznie przetestowany reproduktor – „Ideal Raketje”- DV-595 i jego sprawdzeni w lotach, a już przeniesieni do rozpłodu potomkowie. Byłoby grzechem ciężkim nie rozmnożyć ich bardziej. To wcale nie znaczy, że zaniedbujemy inne linie. Wręcz przeciwnie. Sporo poczynań hodowlanych jest zaplanowanych na najbliższych kilka lat.
Jeśli po obejrzeniu zestawienia par rozpłodowych na 2014 r. znajdziecie gołębia, który może zasilić Waszą hodowlę – jesteśmy dowartościowani i czujemy się potrzebni.
Życzmy sobie nawzajem – powodzenia!!!

Od sezonu 2013 funkcjonuje w gołębniku rozpłodowym jeden przedział z 12 parami złożonymi przez Dr Schwidde, które są jego własnością. Część młodych z 1 i 2 lęgu trafi do lotów, a część do sprzedaży. Macie możliwość wyboru. Jeden młody z pary, którą wybierzecie z 1 lub 2 lęgu, trafia do Was, a drugi będzie lotowany. Dalsze lęgi są bez ograniczeń do Waszej dyspozycji.

W celu lepszego orientowania się w prezentowanych parach i lepszej komunikacji przy zamówieniach, rozpłodówkę umownie podzielono na 3 gołębniki.

Gołębnik rozpłodowy Nr 1 – z parami od 1 do 40

Gołębnik rozpłodowy Nr 2 – oryginały Dr Schwidde – z parami od 1a do 12a

Gołębnik rozpłodowy Nr 3 – z parami od A do Z