14 cze

Pary Rozpłodowe 2013

Jeśli ktoś szuka u gołębi genetycznie zakodowanej szybkości, to dzieci uzyskane z połączenia tych par są tym, czym bolidy Formuły 1 w wyścigach samochodowych. To potwierdzi każdy, kto miał do czynienia z gołębiami Dr H. E. Schwidde. Obiektywnie i ze skromnością przyznajmy się, czy każdy potrafi te bolidy skutecznie prowadzić do celu. To już jest jednak pytanie do innej dyskusji.

Od sezonu 2013 uruchomiono nowy gołębnik rozpłodowy. Na prośbę Dr Schwidde, jeden przedział dla 12 par jest do jego wyłącznej dyspozycji. Na wiosnę tego roku przyjechał z wizytą i przywiózł obsadę do swojego gołębnika. Będą tam przebywać gołębie, których bracia lub siostry są w rozpłodzie w Spenge. Młode z pierwszego i części drugiego lęgu będą przeznaczone do lotów. Część drugiego lęgu i następne są przeznaczone do sprzedaży. Ich właścicielem jest Dr Schwidde i to on podał wycenę ptaków. Po sezonie lęgowym istnieje możliwość nabycia całych par lub pojedynczych gołębi. Będziemy o tym informować.

W celu lepszego orientowania się w prezentowanych parach i lepszej komunikacji przy zamówieniach, rozpłodówkę umownie podzielono na 3 gołębniki.

Gołębnik rozpłodowy Nr 1 – z parami od 1 do 30

Gołębnik rozpłodowy Nr 2 – oryginały Dr Schwidde – z parami od 1a do 12a

Gołębnik rozpłodowy Nr 3 – z parami od A do Z