13 cze

Para 4 NL-00-1079894 x DV-0825-07-1055

Samiec NL-00-1079894 niebieski

Double Delight – „Podwójna Rozkosz”

Samica DV-0825-07-1055 niebieska nakrapiana

Wnuczka Het Wonder’a.

nl-00-1079894 DV-0825-07-1055 zdj

5 As narodowy Holandii, a zarazem ojciec 1 narodowego Asa Holandii. Czystej krwi Janssen, którego za pokaźną kwotę nabył Dr Schwidde przy pomocy holenderskich przyjaciół. Ten niebieski samczyk został zakupiony wraz ze swą partnerką z pary, która to para wydała wiele dobrego potomstwa w tym 1 Narodowego Asa Holandii. Te 2 gołębie łączone w różnych kombinacjach z czołówką rozpłodowych gołębi Dr Schwidde, zostawiły spory ślad genetyczny w obecnej hodowli. Dzięki wspaniałomyślnemu gestowi Doktora może teraz płodzić dla mnie i dla Was. W rozpędzie swojej nieskromności chcę powiedzieć, że to jeden z niewielu tej klasy lotników z terenu Beneluxu, którego można znaleźć w Polsce. Pójdę dalej, to pewnie jedyny w Polsce zawodnik z pierwszej piątki najlepszych lotników Holandii.
Jego matka pochodzi z udanego połączenia gołębi Janssen z gołębnika Koopman’a i wkrewnionej linii światowej sławy gołębia 019 braci Janssen. Jego dzieci i wnuki z powodzeniem latają w Niemczech u Dr Schwidde i jego kolegów. Czas spróbować tej szybkości na terenie Polski.
Lotowana w Polsce jako młoda i roczna. Przeznaczona do rozpłodu, gdy jako roczna po zdobyciu kilku czołowych konkursów, w tym 2 dyplomów, z kolejnego lotu przybyła z kontuzją skrzydła. Pochodzi po samcu DV-…-815, synu Het Wonder’a. Będac w tym czasie u nas w rozpłodzie figurował jako jedyny syn Het Wondera  w Polsce !!!  Partnerką była mu  samica DV-…-352 z linii Raketje. Linii wsobnej (inbred), gdyż pochodziła z połączenia wnuka Raketje z wybitną córką Raketje. Ten zabieg hodowlany powiódł się znakomicie. Poniżej wymieniam powody.
Jej bracia i siostry zasilają już z powodzeniem kilka ważnych gołębników w Polsce. Sukcesy zgłaszają koledzy z okolic Starachowic. Ta niesamowicie łaskawa samica jest matką 2 lotniczki Oddziału Żary w lotach gołębi młodych sezonu 2009. Ta z kolei wydała córkę, która też została 2 lotnikiem oddziału, przegrywając 1 miejsce z samczykiem siedzącym w tym samym gołębniku na siodełku obok. Jej inna córka z tego rocznika nie zdążyła za mocno wykazać się w lotach gołębi młodych z tej prostej przyczyny, że była z 3 lęgu. Gdy za rok dostała celę gniazdową i partnera, okazała się ambitną lotniczką. Zakończyła sezon jako 9 roczniak oddziału i gołąb z czołowej drużyny roczniaków w Okręgu Zielona Góra. Sezon 2010 był dla ukochanej samiczki DV-1055 jeszcze bardziej udany. Wydała plejadę wybitnego potomstwa. Najlepszy na dzień dzisiejszy jest jej syn PL-950, który jako roczniak został najlepszym lotnikiem oddziału w kat B i znalazł się w dziesiątce najlepszych lotników okręgu. Wraz z trójką innych lotników przyniósł tytuł Mistrza Okręgu w kat B i 1 przodownika Regionu 6 Poznań. Jego siostra jest nieco wolniejsza ale nie tak mocno, gdyż została czołową roczną lotniczką oddziału i ma od brata więcej konkursów. Łatwo zauważyć, że DV-1055 dostaje coraz to lepszych partnerów. Czy uda się ją mieć w parze z lepszym egzemplarzem jak 5 As lotowy Holandii, z którym jest w sezonie 2012 ?!!? Mam nadzieję, że nawzajem zasługują na siebie. Oczami wyobraźni sięgam tak daleko, że (strach powiedzieć) widzę uroczyste gale, z których wychodząc nie mogę pomieścić w rękach ilości pucharów zdobytych przez przyszłe potomstwo tej pary !!!- ha, ha! Amen.
nl-00-1079894 1055